lcl
13 بهمن 1401 - 23:03

عطر‌افشانی قبور مطهر شهدای حمله تروریستی حرم مطهر شاهچراغ

مراسم میهمانی لاله‌ها، غبارروبی و عطر‌افشانی قبور مطهر شهدای حمله تروریستی حرم مطهر شاهچراغ نماد استانی و ملی همزمان در سراسر کشور، در شیراز برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، ‌سید محمدصادق هاشمی معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران بنیاد شهید کشور در مراسم میهمانی لاله‌ها که در شبستان امام خمینی حرم مطهر حضرت شاهچراغ برگزار شد، ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر اظهار داشت: وقتی تصمیم به تبعید امام راحل گرفتند، ایشان فرمودند که سربازان من در گهواره‌اند، آن روز به ایشان خندیدند، اما در سال 57، با گلگون شدن خیابان‌های ایران توسط ایادی طاغوت، همین سربازان قیام کردند و خواستار برگشت امام شدند.

تربیت افرادی که بعد از پیروزی انقلاب، در جنگ تحمیلی عده‌ای شهید، عده‌ای اسیر و عده‌ای جانباز، از کار‌های امام راحل بود که هاشمی از آن سخن گفت و ادامه داد: بعد از دفاع مقدس تحریم می‌شویم، فرزندان امام در حوزه علم ورود کرده و کشور را از بیگانه بی‌نیاز می‌کنند.

وی با بیان اینکه دشمن وقتی می‌بیند توان مقابله با این تربیت شده‌های امام را ندارد، ترور را پیش می‌گیرد، تصریح کرد: در فتنه‌های اخیر هم دیدید که تمام توان دشمن در جای جای جهان را به صحنه می‌آورد، اما باز هم همین تربیت‌شدگان امام ورود کرده، در مقابل آن‌ها می‌ایستند و خون آن‌ها باعث می‌شود که مردم بیدار‌تر شوند آمدن مردم دوباره نقشه دشمن بر آب شود؛ همه این اتفاقات حاصل تربیت مکتب امام راحل بود.

معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: امام گفت یاران من در گهواره اند، یا وقتی پیام افول شرق را داد، جاگو راه قدس از کربلا میگذرد، برای عده‌ای قابل فهم نبود، اما این روز ما مراسم اربعین را می‌بینیم، افول شرق را هم دیدیم.

وی گفت: رساله امام حضرت آیت الله خامنه‌ای هم در این سال‌ها و عده‌هایی همچون بعد‌های امام دادند، از افول غرب می‌گویند، اگرچه شاید برای برخی جوانان این دوره جای تعجب داشته باشد، اما برای آنان که این وعده‌ها را از امام راحل شنیدم و صدق وعده‌ها را هم دیدند تعجبی ندارد.

هاشمی با بیان اینکه امروز بهترین شرایط بین المللی هستیم اگر چه شرایط اقتصادی شاید ایده‌آل نباشد، تصریح کرد: به فضل الهی و به حق خون همه این شهدا، آن‌ها را از صهیونیست خواهیم گرفت و نابودی اسرائیل را خواهیم دید.

سردار بیانی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس در ادامه این مراسم، اظهار داشت: دشمنان انقلاب اسلامی از 22 بهمن 57 تاکنون 44 سال است، تلاش‌ها مضبوحانه خود را به بهانه‌های مختلف برای تخریب نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ایجاد مشکل برای مردم انجام می‌دهند و از آنچه که در توان داشتند، کوتاهی نکرده و به صحنه آوردند.

وی با اشاره به ایجاد ناامنی در جای جای کشور به ویژه سیستان و بلوچستان به نقاط مختلف، تصریح کرد: به فضل الهی، نتوانستند جلوی پیشرفت این نظام مقدس را بگیرند، اگرچه مسئولین نسبت به نظام را ترور کرده، جنگ هشت ساله را به ایران تحمیل، و شرایط سخت اقتصادی را با تحریم‌های مختلف به ملت ایران وارد کردند، و حتی در دو سال اخیر مشکلات امنیتی زیادی را برای ایران به وجود آوردند، اما نتیجه نگرفتند.

سردار بیانی، ناکامی دشمنان را براورد اشتباه از ملت بزرگ ایران عنوان کرد و گفت: دیروز با رهبری‌های امام عزیز، و امروز با رهبری‌های پیامبرگونه مقام معظم رهبری، این انقلاب با قوت و قدرت در برابر تمام جهانخواران ایستاده و مسیر را عزتمندانه اداره می‌دهد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس، تاکید کرد: یادمان نرفته و نمی‌رود که از جمله اقدامات دشمن در شش سال گذشته که مشاور امنیت ملی آمریکا در جلسه با منافقین روسیاه عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران، سال 1400 خود را نخواهد دید؛ اما شما دیدید که این نظام مقدس چهلمین سال خود را جشن گرفت؛ و بعد گفتند جمهوری اسلامی ایران دی ماه 1401 را نخواهد بود، اما این آرزو را هم به گور بردند و جمهوری اسلامی ایران با ایستادگی و در صحنه بودن مردم، در بهمن 1401 جشن 44 سالگی انقلاب را می‌گیرد.

وی با یادآوری اینکه دومین روز از دهه مبارکه فجر چهل و چهارمین سال پیروزی انقلاب است، ادامه داد: در این روز، یکی از روستا‌های پرشهید، و مزار مطهر شهدای حمله تروریستی حرم شاهچراغ به عنوان نماد گلزار شهدای ملی گلباران می‌شود.

در ادامه این برنامه از پوستر فراخوان زن شهید رونمایی و قبور شهدای حمله تروریستی حرم مطهر شاهچراغ گلباران شد.

انتهای پیام/424/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1015971