lcl
21 اسفند 1401 - 20:31

کنار رودخانه ها اتراق نکنید

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به صدور هشدار زرد هواشناسی مبنی بر فعالیت سامانه بارشی و احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها از مردم خواست در کنار رودخانه‌ها اتراق نکنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، حامد یزدی مهر با اشاره به صدور هشدار زرد هواشناسی در استان تهران گفت: طبق پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی از صبح فردا دوشنبه ۲۲ اسفندماه تا بعد از ظهر روز سه شنبه ۲۳ اسفندماه شاهد فعالیت سامانه بارشی در نیمه شمالی استان به ویژه نواحی شمال شرقی خواهیم بود.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با بیان اینکه طبق پیش‌بینی‌ها شهرستان‌های فیروزکوه، لواسان، میگون، آبعلی و ارتفاعات با بارش باران و گاهی رعدوبرق همراه خواهند بود گفت: از همه رانندگانی که قصد تردد در این مسیرها را دارند می‌خواهیم موارد ایمنی لازم را مد نظر قرار دهند.

یزدی مهر در ادامه به وقوع وزش باد شدید موقتی و بارش برف و احتمال کولاک برف همراه با مه نیز اشاره کرد و گفت: توصیه اکید مدیریت بحران به کوهنوردان حرفه‌ای و آماتور این است که به طور جدی در مواقع صدور هشدار از صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

وی به احتمال بارش تگرگ در مناطق مستعد و همچنین احتمال بالا آمدن آب رودخانه‌ها در نواحی مورد هشدار اشاره کرد و افزود: از همه مردم ساکن در شمال و شمال شرقی استان تهران می‌خواهیم از اتراق کنار رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران نسبت به کاهش دید و لغزندگی جاده‌ها در مسیرهای کوهستانی نیز هشدار داد و اظهارکرد: از همه شهروندان می‌خواهیم هنگام تردد در مسیرهای کوهستانی حتماً مجهز به تجهیزات باشند.

یزدی مهر به کشاورزان استان تهران نیز در خصوص احتمال بروز خسارت به صنعت کشاورزی هشدار داد و گفت: کشاورزان عزیز برای جلوگیری از خسارت به محصولات تمهیدات لازم را بیاندیشند.

وی در ادامه با اشاره به قرارگرفتن در آستانه چهارشنبه پایان سال گفت: توصیه مدیریت بحران به همه شهروندان این است که با رعایت نکات ایمنی و توجه به مخاطرات ناشی از آتش بازی، نگهداری مواد منفجره و ترقه بازی از بروز زیان‌های جانی و مالی و وقوع حوادث تلخ و ناخوشایند پیشگیری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران به همه والدین توصیه کرد توجه ویژه و جدی برای جلوگیری از نگهداری مواد محترقه، تهیه و ساخت وسایل آتش بازی دستی توسط فرزندان‌شان را داشته و از دسترسی به کپسول اطفا حریق و جعبه کمک‌های اولیه اطمینان حاصل کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1089126